Author Message

<  Kacurrel  ~  WELCOME TO THE T-P-K GRAVEYARD !

PostPosted: 08 Mar 2005, 14:49
User avatarProfesor/eProfesor/ePosts: 212Location: ca mutin te duhet ty ??Joined: 15 Feb 2005, 14:05
ta boj ene una nji eeeeeeeeeeeeee se spo me rrihet


ti julian o kar me nom
ske lon burr pa qi n'kom
ta ha menja se je trrim
kur ti thjesht je vec bythqim
mos u hiq ma shum sec je
se te qi derri perdhe
pra shko anej mer goj karrum
e qihu me noi kallom n'gjum
mos u mer mo me demse
se te qin nfis mer bir-gris

ti alias fort po krruhesh
mos kujto se mund t'me munesh
degjenerat ke me gel per jet
sepse kom thon ti qihesh vet
ti je buc e marume
me surrat te saldume
prandaj shko mi kak-that
e na le neve rehat
se po te kapi e te shtrri n'krevat
e po te bi me't qi jotat

kemi erionin cun zamoni
e bo shurren ka ballkoni
e ma nbyth i rrot sallomi
per lezet si asmoni
shko mer kurv cun
e mle rehat
se ske chonc ti me grat
ene kafshet qe te qin
thon mos e ke t'smunme at brim
je ti i kurv lulishtje
ska njel kush pata fut n'gishte
si grop halje te vje era
sa her hap gojen e flet plera
shko e lypja goces fijes (aliaes)
se vec ajo ska pretendime
e qihet me cdo bythqime
pranej erion mlidhe menjen
e hajt ma lepi i her ket temen

ty kapshtrriq do ti kpusi ato fiq
kur u bone ti mer karic
rrug me rrug neper rrugic
me menjen se po thith noi cic
eh ta qifsha nonen n'gop
se ti as kar ske mer lop
burr me pidh si kom gamilje
te kom qi si familje
mos ta ngjoj mo zonin tat
se ti akoma lehash ne govat
na fulliqe mer sum simite
u bone ene ti transvite_________________
http://img435.imageshack.us/img435/3348/f4jy.gif
Offline Profile
PostPosted: 08 Mar 2005, 16:29
User avatarAdministrator ForumiAdministrator ForumiPosts: 5591Location: -30º CJoined: 09 Apr 2003, 23:16
:lol:_________________
Mascom wrote:
Ne shqiperi ka klase te mesme.
Offline Profile WWW
PostPosted: 08 Mar 2005, 16:50
User avatarFarfFarfPosts: 306Location: Lart...Joined: 06 Oct 2004, 17:41
Bravoooooo......
Ali-kurve,paske goxha talent?!
....Cfare tani?...mos duhet te te japim gje cmim.

Mire pra,fitove cmimin kari i ARTE.

Shiko ke kamera,he shpejt bej nje peshendetje.
Ali-kurve.... .....ali-kurveeeee???!!!!!
Mosss ka nisur te lepije karin kjo,nuk e harron dot per asnje cast profesionin.
.....do i thote ndonje qe eshte fallco apo jo?!_________________
THe world is mine ....
Offline Profile
PostPosted: 08 Mar 2005, 18:42
User avatarProfesor/eProfesor/ePosts: 207Location: cte duhet ty te qifsha robtJoined: 11 May 2004, 09:17
kur e gjuaja me pistolet kapshtriqin mendohesha pak, kurse me ju vetem do ta zbraz karikatorin se jeni vari karin.

"o qin qin o mbeturine
pse perpiqesh tme besh rim
ti je thjesht nje argetim
qe ha kara pa pushim

dhe ti demi o pidh car
ka munci te fus nje kar
e kam karin si gomar
do ta bej pidhin ter zjarr

edhe mos me refuzon
sepse kam amunacion
eshte e bardh eshte 3 gallon
quhet sperm as kte skupton?

vari lesht se je e njom
dhe shum gjera si kupton
je ali demse me thon
ske provuar 3 gallon

por do ta jap si racion
do te ushqej me condom
do te punoj ne stacion
qe te qihesh ne vagon

do besh lek keshtu me thon
po te qihesh ne vagon
vetem kujdes mos te thon
kush eshte pimpi qe te mbron
edhe ty te keqetrajton
duke te qir ne vagon."


Offline Profile
PostPosted: 08 Mar 2005, 18:48
User avatarModerator i ForumitModerator i ForumitPosts: 2497Location: ain't nothin'Joined: 31 Jan 2004, 15:19
lol Ky te dhi gazit qe ne fjali te par burrash...aq se me teper s'mujta me lexu...gabime ortografike e varikarin...te parat ishin me funny


Offline Profile
PostPosted: 08 Mar 2005, 23:35
User avatarCicëCicëPosts: 537Location: siper asaj qe e di veteJoined: 15 Feb 2005, 14:08
o juljanke maj gamaric
te shurrosha un ty njat cic
mas fol shum se t'qi nbethic
na can karin me marrina
me te than mendja e t'kan frike gjinja
me karlleqe na marrose
paske ken ti nji tru qose

na can rrashten me marrina
je firak te tan e dina
ju edhe lepri ju ndryn n'shpi
tana birat jua kan qi
je ti mduket pilluc fmi
na can karin me ameriken
si me t'pas ty njerzit friken
mas mcaj karin se te fus thiken


shif kyt tjeteren cfoto ka vu
me mendim me na mashtru
ashi ftyret aliass endrron me pas
qe shum vete asaj me ja rras
kerkush vrimen sja ka plas
vjen me lutet mas me e sha
boll me thet se sduroj ma
ti me shamje thot me eksiton
thumin e cices m'thot lart ma con
kur po vjen dita edhe mshpon?

flej ti 'nuje maj rrezik culle
ske ti kurr shanc me t'ngreh un
shkoni qinu bashke me juken
futjani njeni tjetrit pulken

tash ma bashi kyt nate t'mire
flitni pak e qin'ju n'bire_________________
asht ba pilli 5 lek safa
Offline Profile
PostPosted: 09 Mar 2005, 09:36
User avatarProfesor/eProfesor/ePosts: 207Location: cte duhet ty te qifsha robtJoined: 11 May 2004, 09:17
ju na shkodra dibra gjirokastra edhe kruja duheni te ndertoni nje shtet me vete. por prap sado qe qin qini edhe high resuli me demin ishin pak te veshtir per tu kuptuar un me forcat e karit edhe me talentin e trurit fizik gjithashtu si dhe mendor ja harrita ti kuptoja edhe ti ktheja poezi.....


"ishte kuna kishte dhuna
trojet tona ka qef puna
me bo bisht me pas garuna
dot ushqej me kar rumuna

mos e bo mer kolipera
se do ju mar tek bafeja
dhe do met ushqu tek dera
duke u qir ma halikoptera

mase kuptu si me kshu
po sko gjo se jena dru
du mit mar ato ti shpu
me nja gjylper mu na tru

ti aj krrom o hgih resoul
du me ble nja dy vajgur
du me sjell mu tek shtepija
du me djeg e gjith familja

o shkodran o birat lashte
ju me don atdheu jon
du me coj tek kalaja
duj me varur si kaponj

o shkodrane o djem atdhau
jeni trima me pash malet
jeni djem te radhes pare
kur vjen rasati per ta ngron karr

reth flamunit te perbashku
dot lidhim ate bes per clirim
de gjith atije me duk betu
me qi ate plaken e qin qin
pa nadalim an me vazhdim
sepse e kena shum gabim
qe lejom kat bythqima me vrim
duke prishun ekonomin.
edh traditan mbi shqipnin,"


Offline Profile
PostPosted: 09 Mar 2005, 15:23
User avatarFarfFarfPosts: 306Location: Lart...Joined: 06 Oct 2004, 17:41
Little kar mos u ligavit shume me foton,se na e shpife.
Kur tregon dhe ti per eksperienca!!!!!!!!
Yyyyyyyyy....
... shko numero delet ,se me duket se njera po qihet me baben tate._________________
THe world is mine ....
Offline Profile
PostPosted: 09 Mar 2005, 15:49
User avatarModerator i ForumitModerator i ForumitPosts: 2497Location: ain't nothin'Joined: 31 Jan 2004, 15:19
o julian shif te tregoj pak kriteret qe duhen plotsu per te tall karin me nji dialekt...mos u merzit ti se spo kam me ca merrem.

1. Duhet te dish ca dmth "dialekt"
2. Duhet te dish te pakten nja dy tre fjale nga ai dialekt...ata qe jetojne ne shpi xhami s'duhet te gjuajne me gure dmth...edhe bythqimat qe s'din me gjet Shqiperine ne harte s'duhet te merren me ceshtje jasht zones se Patos-Roskovecit....shumica e fjalve qe kishe shkru aty lart ishin dialekt Tirane pranej po them...se del si laluc rrot kari pastaj e te bie reputacioni.
3. Duhet te kesh mbaru te pakten 4 klase shkolle, kshu direkt ose me korespondence...se me fol ti per gjuhen esht si me te qi un tem qe me te rujt virgjerine e motres...dicka pa pik kuptimi n'bote me i fjal.

Plus qe ty te shkerdhyn dokumentat sa mesove te thush "un kham respect per americen. phosht priftat iraqi me kuran te dora" Edhe kur dole nga ghetoja (lol) fillove tu sha ata lalucat e tjere qe bejn si nigra sikur je byth me e vlefshme ti.

Ti tani nuk i ploteson asnji nga kto kushtet e mesiperme kshuqe mos u lodh kot.
Plus qe un mund te tall karin me ty po ti s'mund ta tallesh karin me mu...jo per gje po s'ke byth, s'mundesh, je shum rrot kari...qef kam me t'lexu se je rrot kari pa komplekse po prap siper nivelit te detit s'ngrihesh dot.
Tani e mrapa mos e rruj se te marr un nen patronazh e s'te lu kush...rregulla e pare esht: hiqe vethin nga veshi i majte edhe pasi ta lexosh ket post veje ne vesh te djathte e mos harro se ca te thash.


Offline Profile
PostPosted: 09 Mar 2005, 17:31
User avatarProfesor/eProfesor/ePosts: 212Location: ca mutin te duhet ty ??Joined: 15 Feb 2005, 14:05
alias i her ta kap me ty e ke pa ate sign aty ke ky forum
NDALOHEN KAK-THATAT SUMQIME
kjo mi lal tut qit syt apo se shef eeeeeeeeee ccnncnccn nejse mo na ca bythen shum me budalliqe se ca thu ste meret vesh ke ca jokes kshu dry fare pa pik lezeti humor komunalje ... 2 vargje sdi me thurr mos mirnjohse buc... mos u fut ktu ke kjo tem se o vetem per vjersha mi pidh gamile......


ty julian kush te ka rrejt se ke talent lal ahahahah kush ta paska bo qefin se as nji nga ato qe ke thurr ska rim mer bythqim mos mu boj mu si trrim se ta shpartalloj at brim ja kshu bohet u get me some thing like thisssss nejse shko permiso i her ene hajde prap mer keto keshillat e resolution se te dashka te miren ai_________________
http://img435.imageshack.us/img435/3348/f4jy.gif
Offline Profile
PostPosted: 09 Mar 2005, 17:36
User avatarProfesor/eProfesor/ePosts: 212Location: ca mutin te duhet ty ??Joined: 15 Feb 2005, 14:05
Aliass wrote:
Little kar mos u ligavit shume me foton,se na e shpife.
Kur tregon dhe ti per eksperienca!!!!!!!!
Yyyyyyyyy....
... shko numero delet ,se me duket se njera po qihet me baben tate.ahahhahahahaahh delja duke u qi me baben tate ahahahahahahahahahahahahahahah ca o kjo mi shurrufull ..o shal shurr ....o sum shpartallume......oooo goj pidhe o sdi ca mete thon ca jon kto qe thu mi baben tate shko mi anej mso si shahet ore ke i jet ke ky forum akoma sja ke mor doren me sha booooooooo cuna do e msoni ju ket se la nom nuk lexohen mo postet e ksaj na o bajat :roll:_________________
http://img435.imageshack.us/img435/3348/f4jy.gif
Offline Profile
PostPosted: 09 Mar 2005, 18:44
User avatarModerator i ForumitModerator i ForumitPosts: 1648Location: Slaying my way!Joined: 21 Aug 2003, 23:30
Ke te drejte
sharjet behen me lezet
si psh: Alidemse
te sherdhefsha veti i tete

Ose ndryshe:
Alidemse,
te shkatrofte gomari muret e pidhit
te cafte mitren e te lente shterpe
o pidhfishkura e vitit

Dihet si krijohen pershtypjet
per nje fare motivi
je nje pidh jo i mire
as pidh i keq por i lire
je e qijshme (kam pershtypjen)

Ke edhe goje edhe flet
oi.. oi... oi.. gomari me bukur pellet
pale krahasohesh edhe me Aliass
ajo veprimtari ti per hibret_________________
the future is bright... the future is atomic
Offline Profile YIM
PostPosted: 09 Mar 2005, 19:08
User avatarProfesor/eProfesor/ePosts: 212Location: ca mutin te duhet ty ??Joined: 15 Feb 2005, 14:05
hhhhhmmmmmmmmmmm erion le nom as ti sdike me sha ca jon ato me kar pse ashtu shahet
"Alidemse te sherdhefsha veti i tete " =ku eshte rima ktu lal? kjo eshte thjesht nje enderr e jotja qe un mund ta them me plot kompetence ska per te nodh noi her

apo

Alidemse,
te shkatrofte gomari muret e pidhit
te cafte mitren e te lente shterpe
o pidhfishkura e vitit
hhhhmmmmmmmmmmmm as kjo ska rim ore je kot apo bo vet ca jon kto me ne rradh te par pidhi nuk ka mure mtrra ka shtrresa e dyta pidhfishkura mos vidh tani shprehjet e babes tat te dukem gjo si jotom una :roll:

nigjo mer erion ma ke aq te trrash sa hy e del lirshem kari ne bidon
ti erion je pioner
gabon kudoher
ti per mu je thjesht nje pler
qe te vje suma er

mos endrro per mu kot
se ske chanc ne ket bot
jom e qishme per lezet
mu me lusin vetem mret

sa per kar
ti kurr ske pas
vetem noi her kur ta kon rras
te ka shiju kur e ke provu
tani vjen ma kerkon mu

ne ket bot ti rron kot
se as kar nuk ke mer rrot

ta ha menja se bo rim
te kom thon sja nref as qenit tim
pranej cpohu ke ajo brim
mos u mer me mu bythqim

se alieas un e shkerdhej
me i gisht tejpertej
jo ajo po ska buc n'ket bot
ti afrohet pidhit tim mer rrot
hec ma pi lingun n'got

pranej shko mos m'krruj pidhin shum
se si ty kom i trrum
mlidhe menjen o pidh carac
se ske chonc me ma rras_________________
http://img435.imageshack.us/img435/3348/f4jy.gif
Offline Profile
PostPosted: 09 Mar 2005, 19:11
User avatarFarfFarfPosts: 306Location: Lart...Joined: 06 Oct 2004, 17:41
Hahahaha....ahahahaha.....
Moj buce!!!!!
Po une jam shume e vetedijshme qe me nje kurve profesioniste,femer vulgare,prostitute ordinere,qe ja ke marre ne goje te gjithe robve qe prej vitit '49(e ke parasysh ate grupin e turistave hebrenj qe fatkeqsisht u perplasen ne Roswell)si je ti ,nuk krahesohet me nje FEMER si une.

Ti krenohesh me te shara,se nuk ke gje tjeter per tu krenuar.
Psh;ai qe qin veten ose me mire i njohur ketu ne forum si min-kari,ai krenohet me gjera qe si ka pasur kurre.
Me pak fjale.... .....love and peace._________________
THe world is mine ....
Offline Profile
PostPosted: 09 Mar 2005, 20:14
User avatarAdministrator ForumiAdministrator ForumiPosts: 5591Location: -30º CJoined: 09 Apr 2003, 23:16
hahahahah.
o aliass je terbu fare grupo.
Kur te kesh kohe, a te jap nji kafe dhe nji red bull?_________________
Mascom wrote:
Ne shqiperi ka klase te mesme.
Offline Profile WWW
PostPosted: 09 Mar 2005, 20:33
User avatarModerator i ForumitModerator i ForumitPosts: 1648Location: Slaying my way!Joined: 21 Aug 2003, 23:30
Degjo o kllufe
se te duket vetja se merrke vesh
te vetmin qe mer eshte karin tim plot lesh
qe te futet ne nje vesh
e te del ne tjetrin vesh
e nese mendon se fluturimi me presh
eshte njesoj si te shkruash vjersh
lere ate lesh
per ate pune s'ke si t'jesh
ne gjenetike dicka tjeter duhet t'kesh
ndoshta fluturimi me presh
nese jo duhet ta gjesh
po s'e gjete kap kto bole luaj shesh besh
dale ngadale do i pelqesh
ato bashke me karin do i defresh
masen e te fundit problem mund ta kesh
por shpejt veten ne gjunje do e gjesh
punes me zell ke per t'iu pervesh
s'ka shanc te duash me punen ta lesh
karin ne ezofag kam per te ta ngjesh
sperma ka per te dal nga nje vesh ne tjetrin vesh
e vetem atehere ke per tu plas ne shesh
bythen perpjete do ta ngresh
pidhin plot lengje do ma kesh
'po me ha trupi, dua t'me shkerdhesh
jam alidemse, cama pidhin me sa te kesh'_________________
the future is bright... the future is atomic
Offline Profile YIM
PostPosted: 09 Mar 2005, 22:42
User avatarProfesor/eProfesor/ePosts: 207Location: cte duhet ty te qifsha robtJoined: 11 May 2004, 09:17
ti e malesor te qifsha ter fisin qe mbushnin kovat me uj kur i ikte uji fshatit, un e kuptoj qe ti u preke kur un po tallja karin me kulturen tende po 3 faqe shfrymezimi ska nevoj se do ta fus rrocken ne gryk do te le pa frym, e ngaterrova dialektin thot po e di o te perdhunofshin cobanet o tru pith, sepse prandaj e shkruajta te tallja karin me djemt e memedheut. edhe be poezi ktu se ka rubrika te tjera per bythqirlliqe.


"o malesor o rrac e trash
je tamam si nje i lasht
un tall karin dhe stervitem
ti ha karin dhe merzitesh

je tamam nje patriot
jeni cuna shum kokefort
jeni djemt e memedheut
edhe kurvat e skenderbeut

ju besoni tek atdheu
edhe vdisni per lirin
un besoj tek motra jote
qe me ben lek ne athine

ju besoni tek flamuri
tek flamuri kuq e zi
qe ne cdo krahine veriore
e kan njerzit ne shtepi

spo te shaj patriotizimin
por po te shaj edukaten
kur te shanim ne na jugu
ti vije ne shpi e mirrje shpaten

keni ligje shum te lashta
keni ligje kafsherore
ju martoni kushurirat
duke i dhen plakut gojore

keni tradita te vjetra
dhe tradita malesore
kur mirrni vesh qe motra qihesh
juve vrisni gjith dashnoret."


yo demi does this rhyme bitch?


Offline Profile
PostPosted: 09 Mar 2005, 23:22
User avatarModerator i ForumitModerator i ForumitPosts: 2497Location: ain't nothin'Joined: 31 Jan 2004, 15:19
Mu te kjo rubrike me teket kari me shkru tashi si i behet?

Te vijme te ti tani...ti e di qe un su preka xhulka...prandaj u preke ti se su preka un...meqen do beje prap si pidh seme po tashi ke shkru me shpirt ne dhembe e me zemer ne dore si laluc qe ka pa hijen e vet pas vitesh ne erresire. lol

Po ti mos u tremb se ta tregoj une rrugen drejt te vertetes... edhe mos u merzit nga nevriklleku se ajo esht shenja e pare drejt realizimit te esences se vetvetes tende...ne fillim do e kuptosh ne sub-koshience qe jeta jote esht vec nji moterqimllek qe nuk dihet momenti kur mori per keq...te vertetat e pamohushme te postit tim do te zene si rrufe ne zemer dhe refleksi jot i pare do jete te nxjerresh nervat ndaj meje...kto s'jane nej gje e artikuluar po vetem sharje qorre kshu pa drejtim...nxirri edhe merr fryme thelle qe te kalojme te faza e dyte.

Pasi te zhbrazesh nga emocionet e panevojshme do ta kuptosh qe un jam rruga drejt shpetimit dhe do pranosh patronazhin tim si zgjidhja e vetme per mbushjen e boshlleqeve tuaja...mos ki frike se s'te them "do perulesh te ma marresh me goje" ose "sille motren" ose "te shkaperdhefsha komplet linjen e ADN-se qe nga lalucja me e vogel qe ke ne shpi deri te kurvat e Shaban Lalucit qe vrau nje lepur me duart e veta"....s'kam qellim ofendues vec dua te te shpetoj...kur te kesh besim te plote te un do vazhdoj....deri atehere t'ma sillje motren te ma pastronte icik koken e karit do beje mire...se edhe pun pa shperblim sikur nuk shkon...


Offline Profile
PostPosted: 10 Mar 2005, 00:40
User avatarProfesor/eProfesor/ePosts: 207Location: cte duhet ty te qifsha robtJoined: 11 May 2004, 09:17
resul me ty skam as qef te tall karin e burr se ti me duket sikur je duke qar kur me komenton, je fshatar qe prekesh shpejt.

"un e di qe ti mundohesh
per tu dukur si karderr
duke ngren me te madhin
kar qe ndodhet ne kte vend

ti ri ngjitur mbas kompjuterit
sa her qe un komentoj
duke shkruajtur ca karrliqe
qe as un vet spo i kuptoj

mos u mundo me ate goje
qe tme neveritesh shum
sepse goja ty te duhet
kur ta fus rrocken ne gjum

se shikon ore merhum
un tall karin ne forum
kurse ti sbavitesh shum
kur ma ben karin ter shkum

po na nje an te kuptoj
je merzitur ne kurbet
te kujtohen kohet e bukra
kur milje lopen e shkret

por tani je ne qytet
ke alarm dhe ngrihesh vet
nuk eshte me kaposhi fshatit
qe ju ngrinte te gjith si cet
kur kendonte si klarinet." {ki kiriku}yo demi does this rhyme bitch?


Offline Profile
PostPosted: 10 Mar 2005, 01:07
User avatarModerator i ForumitModerator i ForumitPosts: 2497Location: ain't nothin'Joined: 31 Jan 2004, 15:19
Me teket kari prap tani me shkru te kjo rubrika si i behet?

Ahaaa xhulka bucja, qe te dogji te dogji...pranoje si burre se s'te njef kush...te preka ne seder...u nevrikose komplet, dole nga karakteri...ghetto nigga hahaha...po hajt se s'ka gje don't hate the playa etc etc lol...plus qe vec mire te ben...edhe ik qihu tashi se nuk harxhoj me material me bythqima masi i diskreditoj....tani e mrapa vec "te qifsha robt" ke prej meje....as "te shkerdhefsha" jo, vec "te qifsha robt" thjesht e bukur.

Kjo poezia ishte mire, dy strofat e fundit sidomos me dhin gazit, te parat ishin varikarin...tregon qe mund te kalojme te faza e trete...nqs s'kupton nej gje pyt ti...se un ngaqe ti po tallje karin me kulturen time, kujtova se ti do me shpjegosh mu jo un ty...thash se ishe nej tip super-laluci me 3 pale tru...se imagjinova qe ti rrot kari s'di as shqip...se po tallje karin me dialektin ke parasysh? Kshuqe me shkoi mendja qe di 37 gjuhe te huja...s'me shkoi mendja qe je fshtar Roskoveci qe e kap nostalgjia per vendlindjen sa here qe vje era bajge.

qe t'qifsha robt t'qifsha


Offline Profile
PostPosted: 10 Mar 2005, 02:48
User avatarKambistKambistPosts: 1486Joined: 01 Nov 2003, 20:14
Sa natyRRRRshem ben rime kjo Julka.
Sikur eshte rritur me ninullen e karit ne vesh...

E di, e di, tani do perpiqesh te me sqarosh se "nuk te kane rritur me ninullen
e karit ne vesh po te kane ushqyer me kar ne goje". S'ka gje, ideja mbetet e njejte, ate mikun ta kane rras ne cdo rast._________________
Image
If you don't like oral sex, keep your mouth shut!
Offline Profile
PostPosted: 10 Mar 2005, 02:55
PatatePatatePosts: 4Location: jashteJoined: 13 Feb 2005, 00:18
:D :D :D uaaaa paskan plas naimet ktej nga gjith shtetet,,,,,,,,,,, meqe skam me cfar merem, do bej naj renditje te shkurter ktu per naimin me te talentuar :P

numri1. julian kapedani :D ky duket sikur eshte mar me kot pun gjith jeten e tij...... ps. a ma ben dot nji poezi romantike, jo me te shar??? please vdes per poezi.....


2.kapshtriqi ndodhet edhe ktu talenti
3.ali demsja, erioni jan njisoj
4. gjith te tjeret :lol:_________________
don't hate the hand that feeds you..................
Offline Profile
PostPosted: 10 Mar 2005, 06:46
FarfallëFarfallëPosts: 466Location: te arushaJoined: 25 Feb 2004, 04:55
Pershendes te gjitha ato qe me duan dhe i dua vecanerisht Aliss qe osht goc klas me i fat te mir ishallah
dhe me nje mesazh per alidemses qe me do po se du se un me bucet kam kalu mir ne pergjithsi dhe lek kam bo gjithmone.....alidemse...mos qaj lali...hajt ma thith i her si di tiElona:vendodhja jashte
duhet te kesh durim
te lexosh me kujdes
te kuptosh talentin tim.


Ktu ne forum lexoj te forta
qe s'jane te verteta
qe Juliani qenka me i miri
qe na gjuajka me pistoleta.


Mua sme pelqen te mburrem
se jam cun shum modest
po kam fituar NOBELIN
ndersa ju po beshit fest.

Julian ty ti thura
te gjitha vargjet e mia
me nuk mund te tall karin
se sma lejon AKADEMIA.

Alidemse o buce e keqe
pse bon si intelektuale?
Ty sprek njeri me dore
se e dim qe je hale.

Kam nigju qe ne Londer
prostitutat bojn lek mir.
Nuk krahasohet me Milanon
ku nuk te la jevg pa te qir.

Hajt tashi mos u merzit
nuk ka nevoj te qash
hajde noihere knej nga florida
qe karin te me hash.

Per qin motren e vogel
nuk kam se cfare te shtoj.
E kam tall karin shum
me dhembin syte kur e shikoj.

Si gjithmone KAPSHTRIQI
eshte ne nivel tjeter
nuk merret me diletante
eshte profesionist i vjeter.


Offline Profile
PostPosted: 10 Mar 2005, 09:09
User avatarProfesor/eProfesor/ePosts: 207Location: cte duhet ty te qifsha robtJoined: 11 May 2004, 09:17
elona nga emri besoj se je derro pidhi?kam njofur nje elona edhe ajo ishte derro pidhi.

digjo un sjam romantik fare por mund ti beja ca sacrifica per nje derro pidhi si ty edhe te dedikoja nje poezi, por thjesht duhet tme thuash a je derro pidhi apo jo. me thoj nje pershkrim mbi veten po ma ngrefe kairn e ke hallal poezin qe ta varesh ne mur po sma ngrefe vari karin. plus ato pershkrimet do ti perdor si material kur ta bej poezin, help me out.

hig resul-mamin
ervin-motren
kapshtriq-nice poezi man. por prap qysh tha edhe kjo derro pidhi{mbase} jam me lart.


Offline Profile
PostPosted: 10 Mar 2005, 22:38
User avatarModerator i ForumitModerator i ForumitPosts: 2497Location: ain't nothin'Joined: 31 Jan 2004, 15:19
o julian ore shurran
ca karin i thu vajzes huj
se e ka jot moter emrin elona
sdmth qe edhe kjo esht kurve

m'detyrove me shpernda fjalet
me i organizu neper rima
tani shtrihu e hap shalet
kujto Strakoshen e prite te vrima

pushka te vret kurse fjala s'te vret
pervec kur e them un qe n'bythe te pret
Un i dhash leje Shekspirit n'varr me u tret
Se rima gjeti nje poet te ri per mbret

Ty s'po di si me ta then me lezet
ti pa lalucerine ndoshta je poet
po sado qe te besh nje rime
prap ngelesh laluc bythqim

10 vjet ne ameriCe
tu ngren karin si kastravec
tani qe doli ligji kundra bythqimave
do te cojne prap ne Roskovec

bythqimi vendin e nderron
po kurvllekun se harron
ashtu si ndrrove ti forumet
dhe prap te tallin si n'zhargon

po e mbyll me fjal te mira
se kam respeCt per ytate
se te ishte per ty mer shkerdhate
do te vrisja meshkujt e te qija grate


Offline Profile
PostPosted: 11 Mar 2005, 11:45
PatatePatatePosts: 4Location: jashteJoined: 13 Feb 2005, 00:18
ua una thash se do ma kishe ber poezin kurse ti paske shum kerkesa, nejse spo ta prishim qefin zotrote,,,,,, por me premto kur te futem ktu her tjeter tma kesh ber poezin gati.

floket i kam te erreta, syt i kam kafe, jam e gjat edhe pak petitie. me pelqen shum basketbolli, edhe jam shum atletike, i love going outdoors. happy?


un derro p.... nuk jam por e bukur po. :) tani leji llafet edhe bema poezin._________________
don't hate the hand that feeds you..................
Offline Profile
PostPosted: 11 Mar 2005, 13:13
User avatarCicëCicëPosts: 537Location: siper asaj qe e di veteJoined: 15 Feb 2005, 14:08
eh ja qisha ropt e shpis
njerzit tan ktu paskan kris
mvjen me qesh mu prej njerzis
pi hashash n'maje t'catis

vjen nji pillce e flet marrina
edhe tan i ban shurrina
me ja mush mendjen kesaj
rrahin trunin thuthull e vaj
me i diftu se kush ban rrim
edhe dalin krejt bethqim

shifni kara
mas bani gara
nji kty kar na e bat me te cara
me shkon shurra si ujvara
kur kujtoj se jeni magjara


o juljanke maj kar i trashe
dy pare mend ti spaske pas
m'asht cu kari me ta rras
njat bir veshit me ta plas

kur me flet ti me kopetence
mu me duket krejt shkence e tretur
ta punoj bethen n'kozence
bukuroshja ime fjetur

ec mja ban temit nji vjershe
edhe shplaje ti talentin
realist ti bethqim tjesh
edhe turp ti fot t'mos kesh
thuju shokve kur ta shtina
edhe vesht un ty ti qina
kur te msova un me fol
paske ken ti nji djal bol
ti sta dike as per nder
paske ken ti kurv pa vler


shof kakrriqin un si gjuhet
e me beth aj per kar kruhet
dan me ba si djal me rrim
po harron se asht bethqim
e bethqimt skan ca me than
vecse nbeth me e marre tan.

mylle mor pillc ti at hale
se te vjen era fekale
na can trapin me urtina
si me ken ti kar me brina
merr aliass e ec e qina
e tjua shti un ju ne vrima

tash mu ca mu bolja e majte
e spo mshkurhe mu ma shum
ulni brekte e sjellnu mrapa
tjua rrasin naqja nsum_________________
asht ba pilli 5 lek safa
Offline Profile
PostPosted: 11 Mar 2005, 14:42
User avatarProfesor/eProfesor/ePosts: 212Location: ca mutin te duhet ty ??Joined: 15 Feb 2005, 14:05
po pertoj me i lexu postet se kom thon kar mut shurr pidh cic i keni pa pik lezeti

qin qin nice one lal helarious :P

ti kak-thate hec se ta ngjesh mir qin qin ty meqe i thu mini-kar e shof un po e bo si ajo plaka ti rrencaku rrencaku me demek je tu u pervelu per me u cpu
ene pse duhet te krahasohem me ty un i her se mor vesh mu me pelqe kshu si jom vetja e zonja e shkathet e mir e bukur ty i her un te hah te gjall mi se je femer e marume ...ste kom zili ty un mi jo hiqe nga menja lal se ja fus vetes bam ene bi rehat

administratoro ahahahahahahhaha amon me e ma veten per boss pse me i red bulll ene i kafe mer pidh ti me ahahahha ske faj ahahhahahahahsa kom qesh lal akoma me red bull rrehen anej me shum dobet lal ju paska ra kartagjena_________________
http://img435.imageshack.us/img435/3348/f4jy.gif
Offline Profile
PostPosted: 11 Mar 2005, 19:53
User avatarModerator i ForumitModerator i ForumitPosts: 2497Location: ain't nothin'Joined: 31 Jan 2004, 15:19
Ca hilarious ty te qifsha gustot, pill i trash, ai katundar kurv s'din me i lidh dy fjale bashk sikur tja futsh spangon n'byth.
Rrin me ket karin se kujton se ska tjere...ca te duhet ai bythqim pederast katundesh po hajde ta rras karin un iher e shife ca dmth burr.


Offline Profile
PostPosted: 12 Mar 2005, 00:04
User avatarCicëCicëPosts: 537Location: siper asaj qe e di veteJoined: 15 Feb 2005, 14:08
po ti mar goj kar.............kur flet edhe ti per t'qime qe ke hum virgjerin me naj kurve plake polake..........edhe i ke pas ra me dore tu pa lajmet mar kurve mashkull....................ti me qi ken, shko he fmi kar se ti me pa pill tremesh .................ti mar fmi kar me pa kyt demsen jo qi ske beth me ju afru me i fol se e shef menjehere se asht way waayyyyyyyy out of your lige( ku karin ke lige ti ihere, ti tijen e ke pas pase idhull n'shkoder) e ku e lash se e hupa..........edhe po thosha qe me e pa ti demsen nrruge mar kar shko me vrap nshpi e ja shkun kryt prej qefit qe ke pa femen te bukur.........................a po te pelqejne pikat mar piklish..................... a ta pikoj kryt ihere?.............._________________
asht ba pilli 5 lek safa
Offline Profile

Display posts from previous:  Sort by:

All times are UTC [ DST ]
Page 2 of 4
112 posts
Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest
Search for:
Post new topic  Reply to topic
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum
cron